Home Produkty a služby

EKOLOGICKÉ VYTÁPĚNÍ

 

 

Solární kolektory

 

Solární termické kolektory jsou ideálním doplněním každého topného systému a pomáhají výrazně snížít množství protopeného paliva. Se slunečními kolektory můžete uspořit až 30% roční spotřeby energie na vytápění a 80% nákladů na ohřev vody.

Pro pochopení principu termických solárních kolektorů a jejich výhod doporučujeme prezentaci firmy Buderus, shlédnout jí můžete zde.

 


Solární kolektory Viessmann

 

Viessmann je jedním z předních výrobců solárních termických kolektorů a využívá více než třicetiletých zkušeností v tomto oboru.

Solární kolektor Vitosol 300-T

Vysoce výkonný vakuový trubicový kolektor Vitosol 300-T pracuje na osvědčeném principu tepelných trubic Heatpipe a zajišťuje tak mimořádně vysoký stupeň provozní bezpečnosti. Jednou z oblastí použití Vitosolu 300-T jsou systémy, u kterých je nutno počítat s delšími fázemi silného slunečního záření bez odběru tepla, takzvanými fázemi stagnace. Suché napojení trubic Heatpipe ve sběrači a integrované omezení teploty zabezpečuje mimořádně vysokou provozní bezpečnosti.

Produktový leták k solárním kolektorům Viessman Vitosol.

Detailní informace o solárních kolektorech Viessman.

 


Solární kolektory Buderus

 

Solární kolektory Buderus patří též ke špičce na trhu. Tento výrobce nabízí širokou škálu typů deskových solárních kolektrorů Logasol a trubicových kolektorů Vaciosol.

Detailní informace zde.

 


Kolektory Solarhit

 

Výrobce Solarhit představuje nabízí cenově velice výhodnou nabídku solárních systémů.

Vakuové trubicové sluneční kolektory Solarhit využívají jako tepelnou izolaci vakuum, vytvořené mezi dvěma skleněnými trubicemi. Na vnitřní trubici je nanesena vysoce selektivní absorpční vrstva. Vzniklé teplo se přenáší  do měděných trubiček tzv HeatPipe, keré jsou umístěny uprostřed skleněné trubice.

V HeatPipe je kapalina, která se vlivem tepla odpařuje (již od 25 st. C) a stoupá vzhůru. V horní části (v absorbéru) je pak teplo předáno do topného systému, kapalina se ochladí a klesá zpět dolů.

Detailní informace zde.
 

Kotle na biopalivo

Tepelná čerpadla